Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Ciężarówka w dobrej kondycji

Liczne zlecenia na transport ciężarowy nie pozostają bez wpływu na stan naszego samochodu. Każda ciężarówka ulega powolnej eksploatacji z każdym kolejno wykonanym kursem. Elementy, które ulegają najszybszemu zużyciu to między innymi zawieszenie, elementy amortyzujące i opony. Jazda w trudnym terenie wymaga również umiejętności w operowaniu biegami i sprzęgłem. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co należy zrobić, by wasza ciężarówka służyła wam długo i niezawodnie wywożąc gruz, koniecznie pozostańcie z nami.

Prawidłowe ciśnienie w oponach

Jeden z ważniejszych czynników, niestety często pomijanych przez wielu kierowców. Opony do samochodu ciężarowego stanowią jeden z droższych elementów eksploatacyjnych, który należy wymieniać co kilka lat. Jazda z nieprawidłowo napompowanymi oponami może prowadzić do ich szybszego ścierania się. Dodatkowo, niedopompowane opony są bardziej narażone na przebicie i inne uszkodzenia. Czy można temu zaradzić? Oczywiście. Rozwiązaniem jest regularna kontrola ciśnienia, dzięki której przekonamy się, czy prawidłowy poziom jest utrzymywany. Nowoczesne samochody posiadają już wbudowane czujniki, informujące kierowcę o tym, że należy dopompować opony.

Poduszki hydrauliczne

Kolejnym ważnym elementem, wpływającym na sprawność techniczną pojazdu są szczelne poduszki hydrauliczne zawieszenia samochodu. Jeżeli dostrzegamy że jedna strona samochodu jest obniżona bardziej od innych, pierwszą rzeczą do sprawdzenia powinny być poduszki. Nawet najmniejsza nieszczelność może prowadzić do wycieku powietrza i niestabilnego zachowania pojazdy podczas jazdy po koleinach i wertepach. To bardzo niebezpieczne, gdyż transportująca gruz lub ziemię ciężarówka, może ulec nawet przewróceniu się.

Podnośnik hydrauliczny

Ciężarówki z wywrotem nie będą w stanie prawidłowo wykonywać swojej pracy, jeśli nie będą posiadały sprawnego wywrotu hydraulicznego. Za podniesienie części ładunkowej odpowiada siłownik hydrauliczny. Jest to element trwały i wykonany z wysokiej jakości materiałów, jednak on również może ulegać stopniowemu zużywaniu się. Szczególnie wtedy, jeśli ciężarówka bardzo często pracuje w trudnych warunkach, o dużym stopniu zanieczyszczenia i zapylenia. Wówczas trzeba dbać o regularne czyszczenie i smarowanie podnośnika.

Stosując się do tych podstawowych wytycznych, ciężarówka będzie mogła służyć niezawodnie przez dłuższy czas, bezawaryjnie wykonując kolejne transporty ziemi, gruzu i odpadów budowlanych.

 

Transport piachu

Transport piachu

Transport hds

Transport hds

transport ciężarowy łódź

transport ciężarowy łódź

czarnoziem

czarnoziem

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28