Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Na czym polega transport HDS

Spotykając się często z określeniem HDS, wiele osób będzie się zastanawiać, na czym właściwie tego rodzaju usługa polega. Okazuje się że nie jest to tak skomplikowane, jak niektórym może się wydawać. W rzeczywistości HDS jest skrótem od Hydraulicznego Dźwigu Samochodowego. Jest to specjalna konstrukcja montowana na nadwoziu samochodowym i wykorzystywana do załadunku i rozładunku towarów, przewożonych na pojeździe.

Podstawowe zastosowanie HDS

Najczęściej spotykane zastosowanie dźwigów HDS to ich wykorzystanie w samochodach pracujących dla hurtowni i składów budowlanych. Pojazdy te każdego dnia transportują duże ilości materiałów budowlanych – ciężkich i o dużych gabarytach. Ich ręczny załadunek jest nie tylko trudny, ale i w niektórych przypadkach wręcz niemożliwy do wykonania. Stąd więc konieczność wykorzystania dźwigów HDS. Są one wyposażone w panel do sterowania, składający się z dźwigni. W zależności od rodzaju i budowy dźwigu, może on posiadać różny stopień ładowności, a właściwie podnoszenia ciężarów.

Inne zastosowania HDS

Jednak dźwigi HDS nie tylko są wykorzystywane do transportowania towarów i ich rozładunku. Dzięki dużej ilości zewnętrznych przystawek, uchwytów i akcesoriów, możliwe jest korzystanie z dźwigu w formie koparki, ładowarki itp.

Koparka – dołączenie do ramienia łyżki z zębami, pozwala wykorzystywać HDS jak koparkę i wykonywać nią wykopy pod fundamenty, instalacje itp. Zakres i zasięg wykonywanych prac jest uzależniony od mocy dźwigu, oraz długości ramienia.

Ładowarka. – HDS może również być wyposażony w zamykaną łyżkę. Dzięki temu możliwy do przeprowadzenia jest załadunek materiałów sypkich, takich jak piasek, żwir, a także śnieg.

Wywrot samowyładowczy

Bogate możliwości dźwigu HDS na nic by się nie zdały, gdyby nie obecność samowyładowczego wywrotu. Część ładunkowa samochodów ciężarowych z HDS wyposażona jest w wywrot hydrauliczny – jednostronny lub trójstronny. Dzięki temu w kilka chwil można wykonać rozładunek materiałów sypkich w dowolnym miejscu, bez potrzeby ręcznego pozbywania się zawartości wywrotu.

DSC_0881

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28