Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Wywóz odpadów zielonych – gałęzi, liści, trawy

Odpadami zielonymi nazywa się różnego rodzaju pozostałości roślin, między innymi trawy, chwasty, gałęzie, liście, także niepotrzebne krzewy, krzaki czy drzewka. Pochodzą one z terenów zielonych, w tym parków i ogrodów czy też działek i stanowią odpady komunalne wymagające wywozu i odpowiedniej utylizacji czy składowania.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi segregacji odpadów, odpady zielone nie powinny trafiać do śmieci zmieszanych, ale do specjalnych odpadów organicznych, które odbierane są w większości miast. W wielu sytuacjach jednak nie można skorzystać z takiego właśnie rozwiązania, przykładowo wówczas, gdy odpadów jest bardzo dużo, a także wtedy, gdy mają być one uprzątnięte natychmiastowo. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z firmy świadczącej usługi wywozu odpadów zielonych.

Jak pozbyć się odpadów zielonych?
Istnieje kilka sposobów na to, aby usunąć odpady zielone z posesji prywatnej czy też z terenu użyteczności publicznej – prezentujemy je poniżej.

Pierwsza możliwością jest zamówienie kontenera przeznaczonego na odpady zielone. Kontener w wyznaczonej pojemności jest wtedy dostarczany przez firmę świadczącą tego rodzaju usługi, a następnie w umówionym czasie odbierany. Do kontenera można wrzucić różnego rodzaju odpady, ale tylko zielone, na przykład kwiaty, krzaki, liście, gałęzie czy skoszoną trawę. Minusem jest jednak konieczność dokonania zamówienia kontenera wcześniej i samodzielne przeniesienie odpadów do jego wnętrza.

W przypadku, gdy ilość odpadów nie jest duża, zamiast kontenera można zamówić także specjalne worki typu big bag – są one oferowane głównie w dwóch wariatach, a mianowicie 88 x 88 x 80 cm dla odpadów do 1 tony oraz 96 x 96 x 115 cm dla odpadów do 2 ton. Obsługa wygląda podobnie jak w przypadku kontenerów, to znaczy firma dostarcza worki, a następnie odbiera je wtedy, gdy są już napełnione.

Druga możliwość to skorzystanie z firmy, która będzie mogła przyjechać na miejsce żurawiem przenośnym typu HDS i zebrać wszystkie odpady zielone. Jest to oferta skierowana przede wszystkim do tych klientów, którzy mają do wywiezienia więcej odpadów czy też zależy im na szybkości, ponieważ wtedy operator od razu po przyjeździe na miejsce może rozpocząć pracę i zebrać gałęzie, liście czy inne odpady zielone, które mają być wywiezione z danego terenu. W tym przypadku klient nie musi samodzielnie zajmować się załadunkiem, więc oszczędza swój czas. Żuraw wyposażony jest wtedy w specjalny chwytak do tego rodzaju materiałów, dlatego też mogą być one zebrane dokładnie. Żuraw od razu załadowuje je na przyczepę, dlatego też usługa jest wykonana szybko i sprawnie.

Należy pamiętać o tym, że skorzystanie z drugiej opcji jest możliwe wtedy, gdy do dyspozycji jest odpowiednia przestrzeń do ustawienia żurawia przenośnego HDS, niemniej jednak w przypadku mniejszych posesji, na przykład ogródków, można także zbierać odpadki zza ogrodzenia, więc nie zawsze potrzebny jest wjazd na posesję. Szczegóły realizacji usługi należy omówić z firmą świadczącą tego rodzaju usługi.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28