Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Osprzęt stosowany w HDS.

Osprzęt stosowany w HDS – zawiesia, liny, chwytaki i inne

Aby móc korzystać z żurawi przenośnych HDS, konieczne jest wyposażenie ich w odpowiedni osprzęt. To przede wszystkim różnego rodzaju zawiesia, chwytaki czy liny, które dobierane są indywidualnie zależnie od rodzaju ładunku.

Bez dopasowanego osprzętu żuraw HDS nie będzie mógł wykonać swojego zadania. Nowoczesne żurawie tego rodzaju są wyposażane w wiele różnego typu osprzętu, co znacznie poszerza ich funkcjonalność w wielorakich pracach załadunkowych, rozładunkowych i przeładunkowych. W związku z tym, decydując się na skorzystanie z żurawia przenośnego, należy dobrać odpowiedni osprzęt, a także ważne jest jego dokładne sprawdzenie przed rozpoczęciem pracy, by zapobiec wypadkom.

Najczęściej używany osprzęt HDS
Zazwyczaj nie ma możliwości bezpośredniego montażu ładunku na haku żurawia, dlatego też stosuje się różnego rodzaju osprzęt pomocniczy w postaci zawiesi. Najczęściej wykorzystuje się zawiesia pasowe, które mają postać szerokich pasów mocujących, które wykonane są poliestru. Są bardzo wytrzymałe, odporne na wilgoć, oleje czy smary. Produkowane są w wielu wariantach pod względem swojej długości, szerokości, udźwigu, współczynnika wytrzymałości. Powinny spełniać normę europejską EN 1492-1:2008.

Również liny mają szerokie zastosowanie w pracy żurawi przenośnych. Są one najczęściej wykonane z wysokiej jakości stali, dzięki czemu charakteryzują się także bardzo dobrą wytrzymałością. Stosuje się również łańcuchy, w tym łańcuchy zakończone hakami. Mogą mieć one różną długość, która dobierana jest do rodzaju ładunku.

Oprócz wymienionych powyżej typów osprzętu wykorzystuje się także innego rodzaju, na przykład:
· kosze osobowe
· rotatory
· łyżki do materiałów sypkich
· chwytaki do palet – ściski
· widły do palet
· chwytaki do drewna
· chwytaki do złomu

Obsługa osprzętu w HDS
Dobór odpowiedniego osprzętu jest podstawą bezpieczeństwa pracy. Pod uwagę należy wziąć masę oraz kształt i wymiary ładunku, aby jego przeniesienie nie powodowało ryzyka wypadków. Operator powinien zawsze dokładnie sprawdzić, czy ładunek jest solidnie

zamocowany do zawiesia czy też do liny. Ładunek nieodpowiednio przymocowany do zawiesia czy też korzystanie z niesprawnego chwytaka może prowadzić nie tylko do uszkodzenia czy utraty ładunku, ale również uszkodzenia urządzenia i może stanowić zagrożenie dla operatora i osób postronnych.

Zabronione jest korzystanie z niesprawnego osprzętu, co może prowadzić do wypadków. Do prac należy wybierać osprzęt z certyfikatami bezpieczeństwa, o właściwym udźwigu, czyli przeznaczony dla ładunków do określonej masy. Nieatestowane, uszkodzone, zdefektowane zawiesia, chwytaki, liny czy kosze nie mogą być użytkowane w trakcie pracy.

W naszej firmie GABARA dysponujemy szerokim wyborem osprzętu do HDS-ów, co powoduje, że jesteśmy w stanie pomóc klientom w manipulacji praktycznie wszelkiego rodzaju ładunkami. Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, w takim przypadku prosimy o przekazanie nam informacji dotyczących ładunku, a my będziemy mogli wówczas dobrać odpowiedni osprzęt, aby prowadzone czynności były bezpieczne

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28