Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Podnoszenie ciężkich ładunków Zabezpieczenie Auta Samochody ciężarowe wyposażone w podnośnik HDS znakomicie nadają się do podnoszenia bardzo ciężkich ładunków, takich jak na przykład betonowe kręgi, wykorzystywane do budowy studzienek i studni. Możliwości HDS są regulowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim mocą silnika i nośnością samochodu.

Przygotowanie dźwigu HDS do podnoszenia ładunku.

Istnieje kilka czynności do wykonania, zanim przystąpimy do Podnoszenie ciężkich ładunków. Przedstawiamy szczegółową listę, wg której trzeba postępować, wykorzystując HDS do załadunku lub rozładunku.

usługi dźwigowe

podnoszenie ciężkich kręgów betonowych.

1. Zabezpieczenie samochodu – polega na zaciągnięciu hamulca roboczego, a także rozłożeniu bocznych stabilizatorów, zapewniających samochodowi równowagę. Bardzo ważne jest, aby podczas rozkładania stabilizatorów podłożyć pod nie specjalne podkładki, jeśli praca jest wykonywana na grząskim terenie.
2. Oznakowanie miejsca prowadzenia prac – to szczególnie ważne, kiedy pracujemy w miejscu uczęszczanym przez ludzi. Wyznaczenie bezpiecznego terenu za pomocą taśmy ostrzegawczej i umieszczenie odpowiednich tabliczek to najlepsze rozwiązanie, aby nikt nie przeszkadzał nam pod pracującym ramieniem dźwigu.
3. Ocena podnoszonego materiału. Zawsze musimy mieć pewność, że podnoszony ładunek jest w takim stanie, który pozwala na jego bezpieczne uniesienie do góry. W tym celu powinien posiadać odpowiednie punkty dla zaczepienia lin. Również same liny muszą być na tyle silne, aby dały sobie radę z uniesieniem sporego ciężaru.
4. Przymocowanie lin lub łańcuchów do ładunku. W tym kroku należy wiele uwagi i troski poświęcić prawidłowemu zamocowaniu haków i zaczepów, tak aby podczas podnoszenia nie doszło do ich przypadkowego wypięcia się.
5. Uniesienie ładunku. Należy ostrożnie i delikatnie podnosić ciężar, nie dopuszczając do rozbujania się ładunku. Wszelkie ruchy powinny być wykonywane spokojnie, być przemyślane i wyprzedzać fakty.
6. Opuszczanie ładunku na samochód lub w wyznaczone miejsce. Również należy realizować tę czynność delikatnie, tak aby nie doprowadzić do uszkodzenia przedmiotu podczas zbyt szybkiego opuszczania z dużej wysokości.
7. Po wszystkim należy wypiąć łańcuchy lub liny i można przystąpić do ponownego wykonywania tej samej czynności.

 

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28