Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Prace ziemne – przygotowania

Prace ziemne – te niewielkie, pod małe wykopy, jak i te większe – na przykład pod basen czy fundamenty dużych budynków, powinny zawsze być dobrze zaplanowane. Dobrze, czyli jak? Oto krótki poradnik, którym należy się posługiwać kiedy w niedługim czasie zamierzasz wykonać prace ziemne dla swojego klienta.

prace ziemne przygotowanie

prace ziemne przygotowanie

Rozpoznanie terenu

Od rodzaju terenu, gruntu i znajdującej się infrastruktury zależy to, jakich urządzeń będziesz mógł użyć do wykonania pracy. Jeżeli grunt jest podmokły, gliniasty, a teren ma duży spadek, nie zawsze uda się wykorzystać ciężki sprzęt w postaci koparko ładowarek lub koparek na gąsienicach. W skrajnych przypadkach konieczne może być wstępne utwardzenie terenu, zanim zaczniemy wykonywać na nim prace.

Instalacje

Kopanie na terenach, na których wiemy że przebiegają jakiekolwiek instalacje powinno być poprzedzone dokładnym sprawdzaniem planów. Może się bowiem okazać, że wykonując prace ziemne natrafimy na sieci gazociągowe, wodociągowe, kanalizacyjne, lub wkopane w ziemie kable energetyczne. Sprawdzając plany, znacznie minimalizujemy ryzyko uszkodzenia instalacji, a tym samym opóźnienia w pracach.

Rodzaj sprzętu

Jak wspomniano w pierwszym punkcie, do prac ziemnych konieczne jest dopasowanie właściwych urządzeń. Nie zawsze jednak oznacza to konieczność korzystania z koparek. W wielu sytuacjach znakomicie do tego celu nadają się samochody ciężarowe z dźwigiem HDS. Duże możliwości sprawiają, że wykorzystując jeden pojazd możliwe jest wykonanie wykopu, załadowanie na samochód urobku i jego szybkie wywiezienie z placu budowy. Znacznie ogranicza to koszty, oraz przyspiesza czas przeprowadzenia wszystkich czynności.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28