Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Teren pracy żurawi przenośnych HDS

Teren pracy żurawi przenośnych HDS

Podczas pracy z żurawiami przenośnymi HDS konieczne jest przestrzeganie zarówno ich instrukcji obsługi, jak i przepisów BHP. Bardzo ważne jest przy tym ustawienie ich w taki sposób, aby były poziome i stabilne, ponieważ tylko wtedy HDS będzie zapewniał bezpieczną pracę, a ryzyko wypadków i poważnych uszkodzeń sprzętu będzie zminimalizowane.
W naszej firmie kładziemy nacisk na to, aby prace prowadzone były bezpiecznie. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem pozwalającym na pracę w trudnym terenie, a nasi operatorzy to osoby przeszkolone, które znają przepisy BHP, dlatego też prowadzone przez nas usługi HDS to gwarancja bezpieczeństwa.

Gdzie może pracować żuraw HDS?
W większości przypadków żurawie HDS pracują na utwardzonych drogach, głównie asfaltowych. W związku z tym nie ma wtedy konieczności stosowania specjalnych żurawi, które poradziłyby sobie w takim terenie. Sprawa z kolei komplikuje się wtedy, gdy chodzi o teren nieutwardzony, przykładowo błotnistą drogę, drogę leśną czy też innego rodzaju nawierzchnie, które nie są odpowiednio gęste i stabilne. Na taki teren najlepiej wybrać żuraw o napędzie na wszystkie osie, czyli z napędem 4×4 czy 6×4, dzięki czemu będzie mógł on sobie poradzić z nierównościami. Dojazd po bezdrożach nie będzie wtedy związany z ryzykiem ugrzęźnięcia samochodu w błocie.

Ustawienie żurawia HDS
Żuraw musi być ustawiony poziomo – maksymalne dopuszczalne pochylenie urządzenia znajduje się w instrukcjach obsługi, dlatego też nie można go przekraczać, co spowodowałoby utratę stabilności. Żurawie przenośne HDS są również wyposażone w specjalne wysuwane podpory hydrauliczne, które poziomują urządzenie i sprawiają, że jest ono lepiej ustabilizowane przy podnoszeniu ciężkich ładunków – przed rozpoczęciem pracy z tego rodzaju ładunkami operator musi zadbać o rozstawienie podpór.

Urządzenia nie powinno ustawiać się na terenie o obniżonej gęstości, na przykład piaszczystym, mocno błotnistym, podmokłym, grzęskim, ponieważ wtedy ryzyko jego wywrócenia się jest znacznie większe. W takim przypadku zaleca się stosowanie specjalnych żurawi czy przyczep przeznaczonych do pracy na trudnym terenie – są one wyposażone w duże koła terenowe oraz w innego rodzaju zabezpieczenia powodujące, że ryzyko wypadków jest zminimalizowane.

Praca w niesprzyjających warunkach atmosferycznych
Warto również wspomnieć o tym, że operator żurawia przenośnego nie powinien wykonywać pracy w sytuacji, gdy panują niesprzyjające warunki atmosferyczne, co może spowodować wypadek. Przede wszystkim nie należy korzystać z żurawi przy silnym wietrze albo też w trakcie burzy, co stwarza zagrożenie zarówno dla operatora, jak i również dla osób postronnych oraz mienia, ponieważ istnieje ryzyko wywrócenia się urządzenia. Także nie można wykonywać prac w przypadku ograniczonej widoczności, na przykład gęstej mgły czy zadymienia, gdy operator nie może dokładnie zobaczyć swojego miejsca pracy.

Zatem podstawą bezpieczeństwa pracy żurawi HDS jest przede wszystkim odpowiedni teren i dochowanie innych warunków BHP – wówczas ryzyko wypadków jest zminimalizowane

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28