Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Transport maszyn – przygotowanie samochodu

Samochody ciężarowe w wielu przypadkach są zdolne do transportowania maszyn. Jednak, ktokolwiek się na to zdecyduje, powinien w pierwszej kolejności przygotować swój samochód do tego celu. Obejmuje to takie działania jak kontrola układu hamulcowego, oświetlenia, inspekcja układu kierowniczego i sprawdzenie poprawności mocowania.

slide1Sposób prowadzenia samochodu transportującego maszyny

Im więcej waży transportowana maszyna, tym uważniejszy powinien być sposób prowadzenia samochodu. Płynna jazda, przewidywanie warunków na drodze, hamowanie i ruszanie uwzględniające prawa fizyki i siły działające na samochód i przewożoną maszynę. O tym wszystkim powinien pamiętać kierowca, który podejmie się transportu.

Sposób mocowania transportowanej maszyny

Jest kilka metod mocowania ładunku do samochodu. Najpopularniejszy z nich to wykorzystanie pasów transportowych. Zapewniają one dużą wytrzymałość, a jednocześnie są elastyczne, dzięki czemu łatwo dopasowują się do każdego kształtu. Inną metodą mocowania ładunku do samochodu są łańcuchy. Ich zaleta jest bardzo duża wytrzymałość. Niestety, brak elastyczności sprawia że ich wykorzystanie jest ograniczone wyłącznie do kilku podstawowych przedmiotów, najczęściej nie wyposażonych w koła – silników, elementów konstrukcyjnych, a także materiałów budowlanych – betonowych zbiorników, kręgów itp.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28