Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Wywóz śmieci po budowlanych  – komu powierzyć?

Firmy zajmujące się transportem śmieci muszą spełniać bardzo rygorystyczne warunki środowiskowe, określone w ustawie o ochronie środowiska. Przede wszystkim jednym z takich warunków jest posiadanie pojazdów przystosowanych do tego rodzaju działalnością. Muszą być to maszyny wyposażone w samowyładowczą część ładunkową, oraz te, które są zdolne do zabezpieczenia tej części na czas transportu. Zabezpieczeniem może być plandeka, siatka, lub innego rodzaju zabudowa.

Jeżeli planujesz remont mieszkania lub domu, musisz się liczyć że dojdzie do konieczności pozbycia się większej lub mniejszej ilości śmieci. Najbardziej wymagające są te o dużych gabarytach, takie jak stare meble, łóżka, wersalki, a także sprzęt AGD i RTV. Ze względu na znajdujące się w tych urządzeniach niebezpieczne dla środowiska substancje i metale, ich utylizacją zajmują się wyłącznie wyspecjalizowane firmy. Również transport tych odpadów powinien być świadczony przez firmy, mające doświadczenie i posiadające maszyny zdatne do bezpiecznego transportu.

Co powinniśmy sprawdzić, zanim wybierzemy firmę do transportowania śmieci? Przede wszystkim jej opinie. Nie zawsze najniższa cena będą gwarancją otrzymania najlepszych usług na rynku. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli zamawiające usługę prowadzi działalność gospodarczą o określonym charakterze, przepisy prawa mogą na niego nakładać obowiązek udokumentowania wywozu śmieci. Wówczas konieczne jest zamówienie transportu w firmie, która wystawia stosowne zaświadczenia.

załadunek śmieci po budowlanych

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28