Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Ubiór
Jaki powinien być ubiór, który ma na sobie operator – kierowca? Po pierwsze, powinien być wygodny i nie krępujący ruchów. Wytrzymałe spodnie z kieszeniami i ciepła, oddychająca koszula. Ubranie powinno być pozapinane, bez luźnych elementów. Paski, niezapięte rękawy lub poły koszul lub kurtek mogą się dostać do ruchomych elementów żurawia i zostać przykleszczone.

Obuwie
Kierowca, którego aktualne zlecenie to transport maszyn łódź lub wywóz gruzu łódź, nie może zapomnieć o właściwym obuwi. Pomimo że przez większość czasu pracy pozostaje się w bezpiecznej odległości od ładunku, to obuwie powinno posiadać wzmocnione noski, chroniące stopę i palce stóp przed przygnieceniem. Obuwie winno również mieć grubą podeszwę, zapewniającą przyczepność i stabilność nawet w śliskim i grząskim terenie.

Rękawice robocze
Skórzane rękawice robocze zakładane są do każdego zlecenia. Ich noszenie szybko powinno wejść w dobry nawyk każdego operatora – szczególnie tego, który obsługuje wywóz śmieci łódź. Nigdy nie mamy pewności co niebezpiecznego znajduje się w konkretnym worku lub łyżce odpadów. Nawet jeżeli operator nie ma bezpośredniego kontaktu z ładunkiem, to rękawice cały czas powinny chronić jego dłonie. Pomagają one nie tylko we wspinaniu się na część załadunkową samochodu, ale zapewniają silniejszy oraz stabilniejszy uchwyt.

Kask
Kask to najważniejszy element ubioru ochronnego. Kask chroni głowę przed spadającymi elementami z łyżki. Bardzo często kask okazuje się tym, co uratowało życie lub zdrowie w trakcie upadku z wysokości. Kask należy zakładać zawsze, kiedy wykonujemy pracę na terenie budowy lub pracujemy bezpośrednio w zasięgu ramienia żurawia. Na wyposażeniu każdego samochodu HDS winna znajdować się taka liczba kasków, by była wystarczająca dla wszystkich pracowników.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28