Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Wykorzystanie gruzu Podczas większości prac budowlanych i remontowych pojawia się konieczność wywiezienia i zagospodarowania gruzu. Im większy zakres prac, tym ilość gruzu może być większa. To z kolei może stwarzać pewne problemy dla firmy lub osoby, odpowiedzialnej za inwestycję. Transport gruzu, a także jego magazynowanie wymaga posiadania odpowiednich maszyn. W takich momentach przydaje się współpraca z doświadczoną firmą, która na co dzień transportuje gruz i umiejętnie go zagospodaruje. Jakie są najczęściej stosowane metody zagospodarowanie gruzu?

Wykonanie podłoża

gruz po zagospodarowaniu Gruz idealnie nadaje się do wykonania podłoża pod różnego rodzaju inwestycje. Jednak aby spełnił swoją rolę, powinien być odpowiedniej jakości. Najlepiej do tego celu nadaje się gruz składający się z cegieł i betonu. Gruz powinien być oczyszczony z wszelkiego rodzaju elementów zbrojeniowych, a także odpadów wykonanych z tworzywa. Po wysypaniu, konieczne jest jego równomierne rozłożenie i zagęszczenie. Do tego celu wykorzystuje się urządzenia wibracyjne.

Nasypy

Odpowiednie zagęszczenie gruzu sprawi, że jego elementy wzajemnie się klinują, co z kolei pozwala uzyskać trwały nasyp. Gruz bardzo często jest wykorzystywany do umacniania wałów, nasypów oraz innych pochyłości terenu. Obsypany ziemią, wygląda estetycznie, a przy tym zapewnia wysoką odporność na rozmywanie.

Transport gruzu

Podczas transportowania gruzu, konieczne jest jego stosowane zabezpieczenie. Do przewożenia należy wykorzystywać specjalnie zaprojektowane do tego celu pojazdy, wyposażone w część ładunkową o wysokich ścianach. W przypadku jeżeli pryzma gruzu jest wyższa od burt, należy ją zabezpieczyć siatką transportową o niewielkim rozmiarze oczek.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28