Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Ziemia z wykopów 

Wykopy to specjalnie przygotowane doły o różnym kształcie i wielorakim zastosowaniu. Podczas wykonywania wykopów zawsze mamy do czynienia z urobkiem, czyli ziemia, która została z tego wykopu wybrana. W przypadku, kiedy wykop ma zostać nią ponownie wypełniony, to nie ma problemu z jej zagospodarowaniem. Nieco inaczej wygląda to wtedy, kiedy wykopy w Łodzi są tworzone z myślą o fundamentach czy innych obiektach inżynieryjnych. Wówczas będą musiały być wypełnione betonem, więc wybrana z nich ziemia do niczego nie jest już potrzebna. Jak można ją bezpiecznie i skutecznie zagospodarować? Czy taka ziemia ma jakiekolwiek inne zastosowania, z których należy korzystać? Oczywiście że tak – przedstawiamy najważniejsze fakty, które warto o niej wiedzieć.

Wyrównywanie terenu

Ziemia z wykopów idealnie nadaje się do wyrównywania terenów działek i innych miejsc o dużych nierównościach. Bardzo ważne jest, aby podczas takich prac wykorzystywać tylko dobrze przesianą ziemię, która daje nam gwarancje że nie znajdują się w niej kamienie, konary, korzenie, druty, przewody czy inne niepożądane elementy i odpady budowlane.

Budowa wałów

Umacnianie istniejących elementów systemów przeciwpowodziowych oraz ich rozbudowywanie o kolejne kilometry to konsekwentnie realizowana polityki bezpieczeństwa powodziowego. Ziemia z wykopów bardzo dobrze się nadaje do tego celu, jeżeli tylko posiada odpowiednią spoistość. Powinna ona być na tyle duża, aby budowane wały nie były zbyt szybko rozmywane. W tym celu znajdują zastosowanie dodatkowe materiały, poprawiające wytrzymałość wału. Między innymi są one obsiewane trawą i zabezpieczane specjalnymi siatkami.

Wysypiska śmieci

Jednymi z większych odbiorców na czystą i przesianą ziemię z wykopów są wysypiska śmieci. Ziemia taka wykorzystywana jest do przysypywania śmieciowych hałd, co znacznie przyspiesza rozkład odpadów, a jednocześnie zapewnia miejsce dla kolejnych pryzm śmieci. W zależności od ukształtowania terenu, takie pryzmy mogą mieć wysokość nawet kilkudziesięciu metrów i być rozdzielone warstwami ziemi co 2 metry wysokości.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28