Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Od grudnia aż do stopnienia ostatnich śniegów ciężarówki HDS biorą udział w licznych pracach związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Jedną z prac w tym zakresie jest usuwanie śniegu zalegającego na chodnikach i parkingach. Ramię dźwigu HDS posiada możliwość instalacji łyżki, którą śnieg jest ładowany na przestrzeń ładunkową samochodu. Bardzo ważne w tych pracach są umiejętności operatora. Jeśli usuwanie śniegu odbywa się na terenie parkingów, mamy wówczas do czynienia z dużym zagęszczeniem samochodów. Należy wtedy zachować szczególnie daleko idącą ostrożność, aby ramię żurawia nie zahaczyło o karoserię sąsiadujących samochodów.

Załadowany na samochód śnieg zostaje wywieziony na miejsce składowania. Transport najczęściej odbywa się porą nocną i poranną. Zwyczajowo, miejsce składowania znajdują się w pobliżu rzek. Dlaczego? Aby woda z topniejącego śniegu znalazła swobodny odpływ i nie stwarzała zagrożenia powodziowego. Wywóz dużych ilości śniegu to z pewnością transport specjalistyczny. Realizując go, należy przestrzegać wszystkich wytycznych związanych z bezpieczeństwem pracy. Jeżeli śnieg załadowany na samochód jest lekki i sypki, należy bezwzględnie zabezpieczyć go przed zdmuchiwaniem. Najlepiej wykonać to przy użyciu plandeki z tworzywa sztucznego, którą pryzma zostanie przykryta. Wywóz śniegu w dużym stopniu przypomina wywóz gruzu łódź. Rzeczy, którymi się różni to waga, stan skupienia oraz trudność ładowania.

To tylko jedno z zimowych zastosowań ciężarówki. Oprócz tego każdego dnia flota pojazdów wykonuje transport materiałów budowlanych, a także wywóz śmieci łódź. Pomimo że zima nie jest dobrym czasem na budowanie domów, nie zapominajmy że przez cały rok odbywają się remonty mieszkań, hal produkcyjnych i firm. Wszędzie tam gdzie są tego typu prace, powstaje bardzo duża liczba odpadów, gruzu i śmieci, które muszą być szybko i sprawnie usunięte.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28