Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Obowiązkiem każdego kierowcy operatora jest upewnienie się, że obsługiwany przez niego sprzęt znajduje się w dobrym stanie technicznym. Na czym polegają czynności sprawdzające, które należy wykonać przed rozpoczęciem pracy z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z żurawiem HDS?

W większości elementów są one bliźniacze z kontrolą wstępną każdego innego samochodu.

Oświetlenie
Oświetlenie to ten element pojazdu, który odpowiada za bezpieczeństwo poruszania się po drodze. Oprócz weryfikacji poprawności działania oświetlenia przedniego i tylnego, należy upewnić się że samochód posiada działające światła ostrzegawcze – koguty, które winny być włączone w trakcie pracy.

Hamulce i układ kierowniczy
Hamulce są niezwykle ważne dla każdego pojazdu. Tym bardziej należy pamiętać o ich sprawdzeniu, kiedy zamierzamy przeprowadzić transport specjalistyczny polegający na przewozie ciężkiego ładunku. Im bardziej obciążony jest samochód, tym spada wydajność hamulców. Samochody poruszające się po grząskim terenie są bardziej narażone na uszkodzenie układu hamulcowego, np. w wyniku przetarcia przewodów. Nie bez znaczenia jest poprawność działania układu kierowniczego. Wszelkie luzy w układzie wpływają na nieprecyzyjne kierowanie samochodem, zwłaszcza tym obciążonym ładunkiem.

Mocowania dla pasów zabezpieczających
Transport samochodów, a także wywóz śmieci łódź bardzo często wykorzystuje fabryczne mocowania dla pasów transportowych. Służą one do solidnego unieruchomienia ładunku na czas transportu. Jeśli zamocowania są przez cały czas odsłonięte i narażone na działanie czynników atmosferycznych, to po pewnym czasie może pojawić się na nich korozja. Wpływa ona na osłabienie wytrzymałości. Obciążone mocowania w pewnym momencie mogą ulec uszkodzeniu, doprowadzając do poluzowania lub całkowitego zerwania pasów. W efekcie ładunek może stracić stabilność, a nawet zsunąć się z części ładunkowej samochodu.

Kontrola przewodów układu hydraulicznego
To właśnie ten układ odpowiada za niezawodną pracę HDSu. Nawet najmniejsza nieszczelność w układzie może doprowadzić do wycieku płynu, a w konsekwencji poważnych komplikacji i utrudnień w pracy. Niesprawność hydrauliki dźwigu może doprowadzić do niemożliwości realizacji zlecenia, a co za tym idzie, dużych strat finansowych. Nie mniejsze jest ryzyko uszkodzenia ładunku, jeśli ramię żurawia zacznie bezwładnie opadać. Chcąc aby takie sytuacje nie spotkały Was w samym środku pracy, należy przed każdym wyjazdem sprawdzać stan węży i przewodów. Nawet najmniejsze uszkodzenie osłony powinno być szybko naprawione.

Ogumienie
Wymiana piasku, wywóz śmieci, oraz transport materiałów budowlanych – każda z tych prac wymaga doskonałej przyczepności do podłoża. Mogą ją zapewnić wyłącznie odpowiednie opony z właściwą wysokością bieżnika. Jeśli samochód często przemierza dużą liczbę kilometrów po utwardzonych drogach, opony ścierają się szybciej i wymagają częstszej wymiany. Z kolei w warunkach terenowych opony mogą ulec szybszemu zniszczeniu na skutek przebicia lub przecięcia.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28