Wywóz odpadów budowlanych w Łodzi i okolicach 697-70-70-28 transport-hds@wp.pl

Jak wiadomo, co roku pojawia się problem ze spadającymi liśćmi z drzew. W niektórych miejscach może to być naprawdę dużym kłopotem. Osoby, nie posiadające na swojej nieruchomości możliwości wybudowania kompostownika, powinny skorzystać z oferty na transport liści, gałęzi oraz innych odpadów zielonych. W większości przypadków, z takich ofert korzystają zarządcy nieruchomości, na terenie których zlokalizowana została duża liczba drzew.

Jak odbywa się transport odpadów zielonych?

DSC_1254Wykonywany jest przy pomocy samochodu ciężarowego. Odpady takie jak gałęzie, konary, liście i korzenie są na niego ładowane ręcznie, lub przy pomocy dźwigów HDS, zamontowanych na nadwoziu pojazdu.

Gdzie trafiają odpady zielone?

Jest kilka możliwości zagospodarowania odpadów zielonych. Pierwszą z nich jest przeznaczenie na kompost. Odpady takie trafiają do dużych kompostowników, gdzie w kontrolowanych warunkach dochodzi do ich rozkładu. Powstaje materia organiczna, z której wykonywane są nawozy i innego rodzaju substancje przeznaczone dla ogrodnictwa i rolnictwa. Możliwe również jest wykorzystanie odpadów zielonych do celów grzewczych. Wysuszone odpady trafiają na linię produkcyjną, na której zostają zamienione w sprasowany brykiet. Uzyskany w ten sposób materiał wykorzystywany jest do ogrzewania na cele przemysłowe, rzadziej mieszkalne.

Call Now ButtonKONTAKT ZADZWOŃ 697 70 70 28